Pamięci Ryszarda Kaźmierczaka
Z żalem zawiadamiamy iż w dniu 17 października odszedł on nas nasz Przyjaciel wspierający działalność naszego stowarzyszenia
RYSZARD KAŹMIERCZAK
Składamy wyrazy współczucia i żalu całej Rodzinie oraz Bliskim.
Pogrzeb odbędzie się w dniu 26 października o godzinie 11.10 na Cmentarzu Rzymskokatolickim św. Anny – Zarzew wejście od Lodowej.
Pozostanie w naszych sercach i naszej pamięci jako osoba życzliwa bliźnim, wspierająca BASTION swą radą, czynem.
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI
ORIENTAkcja Osjaków 2020
10 października 2020 w Osjakowie (pow. wieluński) zapraszamy Was na Rowerowy Rajd na Orientację OrientAkcja. Swoich sił na sprawdzenie się w terenie z mapą i kompasem można spróbować w jadąc w drużynie lub indywidualnie. Trasa którą wybieracie będzie zależała od Waszej umiejętności i kreatywności oraz sił. Po rajdzie gwarantujemy ciepły posiłek regeneracyjny oraz planowana jest integracja środowiska rowerowego. Szczegóły, regulamin i zapisy na stronie www.orientakcja.pl. Szczegóły także u kol. Mateusza Pach
II TURNIEJ STRZELECKI "PAMIĘCI POLEGŁYCH POLICJANTÓW"
II TURNIEJ STRZELECKI PAMIĘCI POLEGŁYCH POLICJANTÓW – OKRĘGLICA 12.09.2020R.
12.09.2020r. na Strzelnicy PZŁ w Okręglicy odbył się II Turniej Strzelecki Pamięci poległych policjantów zorganizowany przez SFSM BASTION, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Łodzi i Łódzką Grupę Wojewódzką IPA.
Pierwsi zawodnicy pojawili się już około godziny 9:00. Po obowiązkowej dezynfekcji, zgłaszali się do organizatora potwierdzając swój udział. Po zgłoszeniu się wszystkich zawodników, tuż po godzinie 10:00 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie Turnieju. Minutą ciszy uczczono pamięć poległych Policjantów, w tym roku szczególnie oddając hołd Marcinowi Szpyruk z Mińska Mazowieckiego, który oddał swoje życie ratując topiącą się 12-letnią dziewczynkę na plaży w Sztutowie.
W trakcie zawodów rozegrano trzy konkurencje:
- - karabin typu AK na odległość 100 metrów
- - pistolet dynamiczny
- - strzelanie dynamiczne – pistolet i strzelba
Początek turnieju był bardzo spokojny, większość zawodników przeszła przez poszczególne osie strzeleckie, zapoznając się szczegółowo z zasadami rywalizacji i podpatrując tych, którzy już rozpoczęli swoje konkurencje. Część zawodników przed udziałem w turnieju skorzystała z możliwości treningu strzeleckiego na specjalnie przygotowanych do tego celu osiach.




